Google Dr. Ömer Coşkun Çörek Otu | Ömer Coşkun Ürünleri Panax Yetkili Satış Sitesi

Dr. Ömer Coşkun Çörek Otu

Dr. Ömer Coşkun Çörek Otu

Şifalı bitkilerle tedavi ile uğraşanların ilgilendiği en önemli etken madde ve karışım olarak da en etkili ürünler ortaya çıkaran temel bitkilerden birisi de çörek otudur. Dr. Ömer COŞKUN da birçok ürünün hazırlanmasında çörek otunu kullanmıştır. Çörek otunun birçok hastalığının tedavisinde yardımcı ürün olarak verdiği destek ve faydalar sayılmakla bitmemektedir.

Çörek otu yıllardan beri geleneksel olarak toplumumuzda hala kullanılmaktadır. Hastalıkların tedavisinde takviye ürün olarak kullanılmasının yanında doğal bir yiyecek olarak da mutfaklarımızda vardır.  Afrika’da, Asya’da, Ortadoğu’da, Amerika’da ve Avrupa’da milyonlarca insan tarafından tüketilmektedir.

Dr. Ömer COŞKUN, çörek otunun içerisinde etken madde olarak protein, karbonhidratlar, bitkisel yağların olduğunu belirterek bedenimiz için gerekli olan asitler, kalsiyumlar diğer birçok vitaminler ve gibi çok zengin bir bileşiminin olduğunu tespit etmiştir. Aynı zamanda çörek otu, doğrudan lifli yapısıyla tüketilebileceği gibi yağı çıkarılarak çörek otu yağı elde edilmesiyle de tüketilir.

Çörek otu, bağışıklık sistemini güçlendirilmesinde, nefes darlığı çeken kişilerde iyileşmeye, solunum yolları hastalıklarının tümünden yakınanlara rahatlamaya, bayanlarda görülen rahim ve vajinal iltihaplarda etkin bir müdahalesi vardır. Ayrıca birçok kişinin hayatını etkileyen şeker hastalıklarında, mevsimsel ve gıdaya bağlı alerjik hastalıklarda, midemizle ilgili rahatsızlıklarda ve böbrek hastalıklarında, kalp ve damarımızla ilgili rahatsızlıklara, tansiyon hastalığında, kan şekerini düzenlenmesinde, cinsel gücün artmasında, hazmın kolaylaşmasında, idrar söktürücü özelliği ile safraya çok iyi geldiği bilinen bir gerçektir.

İnsanlar arasında çörek otu aynı zamanda kutsal bir bitki olarak bilinmektedir. Ömer COŞKUN, Peygamber Efendimizin de övgüyle bahsettiği ve kullanılmasını tavsiye ettiği çörek otu İslam âlimlerince de kullanılmış ve faydaları anlatılmıştır. ( Meşhur tıp âlimlerinden El-Biruni ve İbn-i Sina’nın eserlerinde çörek otunun faydaları anlatılmaktadır.)

Bir önceki makalemizde Ömer Coşkun Sitesi hakkında gerekli açıklamalara yer verilmiştir.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


HIZLI SİPARİŞ FORMUÖdeme Şeklini Seçiniz :

Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )