Google Ömer Coşkun Panax | Ömer Coşkun Ürünleri Panax Yetkili Satış Sitesi

Ömer Coşkun Panax

Ömer Coşkun PanaxÖmer Coşkun Panax

Anadolu’da yıllarca bitkiler ve bitkilerin insanlar üzerindeki şifalı etkilerini araştıran DR. Ömer COŞKUN, geleneksel olarak uygulanan birçok bitki ve kökünün tedavi ve iyileştirme amaçlı kullanıldığını tespit etmiştir. Akademik olarak çalışmalarında bu bilgilerden sürekli faydalanmış ve ilk denemelerini yıllarca ve birçok kez fareler ve tavşanlar üzerinde yapmıştır.

Bu geleneksel şifalı bitkilerle tedavi ve iyileştirme dünyanın birçok ülkesinde de çok çeşitli bitki ve kökleri üzerinde uygulanmaktadır. Bunlardan birisi de ginseng bitkisi olup içeriğinde yoğunlukla kullanılan PANAX diğer adı ile GİNSENG bitki özlü karışımıdır. (Karışım içeriği: Panax (ginseng kökü ekstresi) Yulaf (Avena sativa),  Çoban çökerten meyvesi ( Tribulus terrestris), Bitkisel kapsül). Ginseng bitkisi genelde uzak doğu ülkerinde bu yetişmekle birlikte en meşhur ve en etkili olanı Kuzey Kore Ginseng bitkisidir. Yetişmesi uzun yıllar (4-7 yıl içerisinde) sürmesinin yanında Kuzey Kore’de farklı uygulama ve hazırlanması çok gelişmiştir. En tercih edilen Kuzey Kore PANAX’sıdır.

PANAX bitkisel karışımının içeriğinde bulunan Ginseng bitki kökü, içerdiği maddelerle koruyucu, enerji verici, stres giderici ve güçlendirici olarak etkisi yıllarca bilinen bir gerçektir. Bileşik adı ginsenosit olup aktif bileşenleri ise triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol’dur. Ginsenosit bileşeninin damar içerisindeki plaklara, kan basıncının düzenlenmesine, dolaşım sistemi üzerinde olumlu etkisine, yağ tabakalarını temizlenmesine, beyne giden kan akımını arttırmasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Özellikle de kan akımındaki artışın Alzheimer hastalığının ilerleme hızını yavaşlatabileceği düşünülmektedir. Bunun yanında PANAX insanın kan şekeri seviyesinin kontrolüne yardımcı olduğu, erkeklerin üretkenliğini arttırdığı, erkeklik hormonu (testosteron) ve sperm miktarını çoğalttığı, cinsel gücünü olumlu etkilediği, vücudun strese karşı direnç kazanmasına ve mental dayanıklılığın arttırılmasına yardımcı olduğu, yoğun iş temposu altında çalışanların dayanıklılığı ve sporcularda performansının arttırılmasında, vücuda enerji kazandırılmasında tercih edildiği bilinmektedir.

Son yıllarda insanlarda sıklıkla görülen kalp ve damar tıkanıklığı hastalıklarında PANAX yardımcı tedavi olarak önerilmektedir. Bu durumda damar nasıl tıkanır? PANAX’ın etkisi nasıl olur? Benzeri sorular hakkında biraz bilgi verelim. Damar iç yüzeyi (endotel) çok ince bir tabakadır. Endotel ile dış yüzey damar kasları arasında bir boşluk vardır. Damar tıkanıklığının oluşmasında en önemli etkenin endotel yani iç yüzeyin bozulması ile başlar. Endotelin bozulmasını önleyen ve yüzeyi koruyan Prostasiklin ve Nitrik oksit adında 2 madde vardır. Bu maddeler damar yüzeyinde her zaman oluşur. Damar iç yüzeyinin çalışmasının bozulması ile önce serbest radikaller sonra kolesterol iki yüzey arasına girer. Damar sertliğinin asıl sebebi budur. Kan şekeri fazlalığı, kolesterol yüksekliği, serbest radikallerin fazlalığı hastalık belirtileridir. Hastalığın tedavi sürecinde uygulanacak ilaç tedavisinin yanında Ömer COŞKUN panax kullanılmasını önermiş ve olumlu sonuçlar verdiğini belirtmiştir.

PANAX, gıda takviyesi olarak hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılmasına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onay vermiştir. Ürünü kullanan insanlarda memnuniyetlerini belirtmişler ve takviye olarak kullanılmasını önermişlerdir. 12 yaş altı çocuklarda, hamilelerde ve emzirenlerde önerilmez. 18 yaş üzeri tüm insanlar daha güzel bir yaşam ortamı için kullanabilirler.  Sahte ve taklit ürünlerde dikkat edilmeli, mutlaka onaylı ürün alınmalıdır.

 Özet olarak PANAX’ın faydalarını maddeler halinde sıralayalım;

 • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olduğu,
 • Damar içi plakların ortadan kaldırılmasında yardımcı olduğu,
 • Kan basıncının düzenlenmesinde yardımcı olduğu,
 • Dolaşım sisteminin olumlu olarak düzenlenmesinde yardımcı olduğu,
 • Yağ tabakalarının temizlenmesinde yardımcı olduğu,
 • Beyne giden kan akımının arttırılmasında yardımcı olduğu,
 •  Erkeklerde testeron seviyesini arttırmada yardımcı olduğu,
 • Erkeklerde cinsel arzuyu artırır ve sertleşme sorununa yardımcı olduğu,
 • Sperm sayısı azlığında, sperm kalitesinin arttırılmasında, erken boşalmada yardımcı olduğu,
 • Erkek ve bayan kısırlığında kadınların yumurtalık problemlerinde yardımcı olduğu,
 • Kas gücünü ve dayanıklılığını arttırılmasına yardımcı olduğu,
 • Menopoz döneminde yaşanan psikolojik problemlerin giderilmesine yardımcı olduğu,
 • Stresi azaltıcı ve hatta yok edici etkileri vardır.

Bir önceki hafta Ömer Coşkun hakkında gerekli bilgilendirme yapılmıştır. 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


HIZLI SİPARİŞ FORMUÖdeme Şeklini Seçiniz :

Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )