Google Ömer Coşkun | Ömer Coşkun Ürünleri Panax Yetkili Satış Sitesi

Ömer Coşkun

Ömer CoşkunÖmer Çoşkun

Bitkisel ilaç uygulaması alanında akademisyen doktor olan Ömer COŞKUN, Türkiye’nin ilk herbalist bilim adamı, tabip, sanayici, bitki özleri üreticisi ve bitkisel ilaç araştırmacısı yazarıdır. Faaliyetleri özellikle şifalı bitkiler ve antioksidanlar üzerine olup ulusal ve uluslararası boyutta ve Amerika, Çin ve Avrupa’da birçok ülkede çalışmalar yapmaktadır. Türkiye’de herbalist ve akademisyen doktor olarak Ömer COŞKUN, birçok hekim, eczacı, akademisyen ve farklı insanın karşı çıkması ve bilgisizliğine rağmen sağlıklı yaşam için şifalı bitkilerin faydalarını ve tıbba olan desteğini en iyi anlayan ve anlatan bilim adamıdır. İlaç sanayinin ekonomik yönden pahalı ve yüksek maliyetinin yanında şifalı bitkilerin insan sağlığı ve yaşamında verdiği destek daha az maliyetli ve ucuzdur. Dr. Ömer COŞKUN, şifalı bitkileri ülke ekonomisine kazandırması ile de çok önemli bir üretici ve sanayicidir.

Araştırmacı Dr. Ömer COŞKUN, Türkiye’deki araştırma çalışmalarına 1987 yılında tıp eğitimini yaptığı İstanbul Tıp Fakültesinde bilimsel çalışmalarına başladı. Tıp fakültesinin diyabet grubuna dâhil olarak DETAM-Deneysel Tıp Araştırmalar Merkezinde ilk akademik ve bilimsel çalışmasını yapmıştır. Uzmanlık ihtisasını yaptığı Erciyes Ü. Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji (hücre – doku ve anne karnındaki çocuk bilimi) bölümünde ilaç etkileşimlerinde var olan Valprot maddesinin sara hastalarında kullanılması sonucu karaciğerde oluşan hasara karşı karnitin uygulanmasının etkilerini araştırdı. Bu konuda çeşitli makaleler yazdı. Ülke içerisinde birçok kongre ve akademik çalışmaya katıldı. Uluslararası 50’den fazla akademik çalışamaya da katıldı. Dr. Ömer COŞKUN, uluslararası ve ulusal bilimsel çalışmaları ile kendini ispat ederek birçok başarıya imza attı, ödüller aldı.

Öğretim görevlisi olarak çalıştığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde fakülte öğrencilerine ve yardımcı sağlık personeline ders verdi. Ömer COŞKUN, 1998 yılında askerlik hizmetini yapmak üzere Gülhane Askeri Tıp Akademisine katıldı.

Dr. Ömer COŞKUN, 2001 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde akademik faaliyetlerine devam etti. Üniversitenin Histoloji ve Embriyoloji Anabilim dalında Yardımcı Doçent olarak başladığı görevine Anabilim Dalı Başkanı olarak devam etti. Bu görevde iken planladığı faaliyetlerine daha rahat ve daha hızlı ulaşabilmek için istifa ederek bilimsel eğitim ve araştırma çalışmalarına çeşitli kurum ve kuruluşlarda danışman olarak daha profesyonel bir biçimde devam etmektedir. Bu kuruluşlar arasında Türk Histoloji-Embriyoloji Derneği, Türk Elektron Mikroskop Derneği, Serbest Radikaller ve Antioksidanlar Derneği, Pacific Northwest Electron Microscopy Society gibi dernekler vardır. Aldığı ödüller arasında ‘’Kronik Toluen intoksikasyonunda periferik sinir sistemi hasarı’’ çalışmasıyla 29. Türk Fizyolojik Bilimler Derneği Kongresinde En iyi üçüncü poster ödülü, ‘’Congresso Italo-Turco Di Laringologia’’ çalışmasıyla En iyi poster ödülü, TÜBİTAK Uluslararası Yayın Teşvik ödülü bulunmaktadır.

Bitkilere ve bitkilerle tedaviye olan merakı sebebiyle şifalı bitkilerle tedavi konusunda yıllarca bitkileri incelemiştir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaptığı araştırmalarında Anadolu insanının geleneksel olarak alternatif tıp olarak da adlandırılan tedavi yöntemini yoğun olarak kullandığını fark etmiştir. Birçok hastalığa iyi gelen bitkilerle sayısız deneyler yapmıştır. Bitkilerle hazırladığı karışımları öncelikle fareler üzerinde sayısız deneyerek bilimsel çalışmalarına devam etmiştir. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında üniversitelerin bitkilerle tedavi konusunda tecrübeli bilim adamları ile bilgi alışverişinde sürekli bulunmuştur. Dr. Ömer COŞKUN modern tıbbın gereklerini bir doktor olarak mutlak savunarak yardımcı ve destek amaçlı şifalı bitkilerle tedavi yöntemini sürekli bu doğrultuda geliştirmiştir. Avrupa ve Amerika’da çeşitli konferanslarda tedavi değil destek ve yardımcı olma amaçlı şifalı bitkileri anlatmış ve bitkisel karışımların romatizmaya, bazı kanser türlerine, kısırlığa, kalp damar tıkanıklıklarına kadar birçok hastalığın tedavisinde destek amaçlı kullanılabileceğini belirtmiştir.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


HIZLI SİPARİŞ FORMUÖdeme Şeklini Seçiniz :

Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )